500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!
** Nisaca, Kaiteli Kadın Giyim İmalatçısı ** ** Toptan Fiyatına Perakende Satış Sayfası ** ** Nisaca, Kaiteli Kadın Giyim İmalatçısı ** ** Toptan Fiyatına Perakende Satış Sayfası ** ** Nisaca, Kaiteli Kadın Giyim İmalatçısı ** ** Toptan Fiyatına Perakende Satış Sayfası ** ** Nisaca, Kaiteli Kadın Giyim İmalatçısı ** ** Toptan Fiyatına Perakende Satış Sayfası **

Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“SÖZLEŞME”) 1. maddede belirtilen taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.
 

MADDE 1: TARAFLAR1.1 SATICI:

Unvanı: NİSACA TEKSTİL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ
Adres: Ehlibeyt Mahalleri Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No:113/A Balgat ÇANKAYA/ANKARA
Telefon: + (90) 530 428 6472
 
 
1.2 ALICI:
 
Ad / Soyad / Unvan:
T.C. Kimlik Numarası:
Adres:
Telefon:
E-posta:

1.3 SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ:

AdetÜrün AdıSatış Bedeli
(KDV dahil toplam)
 
…….…………………….…….. TL
 

1.4 ÜRÜNÜN TÜM VERGİLER DAHİL TESLİM FİYATI

Ürünlerin Toplam Fiyatı: …. TL
Ürünlerin Toplam Vergisi (KDV): …. TL
Toplam Kargo Ücreti: …. TL
Toplam Teslim Fiyatı:  ….. TL

MADDE 2: KONU

İşbu sözleşmenin konusu, alıcının satıcıya ait www.nisaca.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini  verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz, sözleşmenin madde 1.3 ve 1.4 te içeriği ve satış fiyatı belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünü sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.nisaca.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. Sipariş gerçekleştiği anda Alıcı bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 3: ÜRÜNÜN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

Ürün, alıcının teslimini talep etmiş olduğu …………….. adresinde kargo şirketi yetkilisi marifetiyle, ……...… isimli kişiye teslim edilecektir.
Fatura, sipariş teslimatı sırasında teslimat adresine sipariş ile birlikte teslim edilecektir.

MADDE 4: TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapılması durumunda teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya ait olacaktır. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi satıcı, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun satıcıya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de alıcıya aittir.

Teslimat

Teslimat, stokun müsait olması ve ürün bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, ürünü siparişten itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Satıcı, stok tükenmesi ve benzeri ticari imkânsızlık halleri, beklenmeyen haller, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 5: ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

ALICI, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene edecek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ürünün özenle korunması borcu, alıcı ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır. Fatura aslı iade edilmelidir. Fatura aslı iade edilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Cayma Hakkı

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürün teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır. Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü 3 (üç) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir. Ayrıca alıcı, alıcının gösterdiği adrese ve bu adreste teslim sırasında bulunan kişiye yapılan teslimatın, alıcıya yapılmış teslimat sayılacağını kabul etmektedir.

MADDE 6: SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Satıcı, sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim etmekten sorumludur. Sözleşme konusu ürün, alıcı dan başka bir kişi / kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, alıcının hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü teslim aldığı gün itibari ile 14 (on dört) gün içerisinde ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu kabul etmektedir.

Cayma Hakkını Ne zaman Kullanılabilir

Ancak alıcı, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 14 (on dört) gün içinde ürün bedelini iade eder. Satıcı veya sağlayıcı malı kendisinin geri alacağına dair bir teklifte bulunmadıkça, alıcı cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde malı satıcı veya sağlayıcıya ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır. 

Bazı Gerekçeler

Satıcı, haklı gerekçelerle, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıyı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak kaydıyla eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürünü tedarik edebilir. Satıcı ürünün teslimi ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Bu takdirde alıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve / veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıc
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...